Ako si vybrať správnu veľkosť nohavíc?

Ako si vybrať správnu veľkosť nohavíc?

Každý z nás určite pozná pocit, keď už má v košíku vybrané nohavice či rifle, no váha či ich kúpiť, lebo sa obáva či budú správne sedieť, či znovu nepríde malé číslo, či z nich nebude trčať pupok, alebo polovica zadku. Fashionformen vám poradí ako si vybrať tú správnu veľkosť, ktorá vám nie len sadne, ale taktiež ulahodí vašej postave a zakryje, čo zakryť treba. Štýl je dôležitý, no netreba zabúdať aj na pohodlie, predsa len cítiť sa ako zviazaný po celý deň, nie je vôbec príjemný pocit. S našou tabuľkou veľkostí si jednodudcho poradíte. Pripravte si svoj krajčírsky meter a poďme sa na to spolu pozrieť! 

V predošlom článku sme si povedali, o tom ako si vybrať tie správne rifle podľa ich typu, ak ste ho ešte nečítali a chcete sa dozvedieť viac tak KLIK sem. Dnes sa zahráme na krajčírov a trochu pomeriame naše miery, čo pre mňa osobne ako pre ženu, občas vedie k zisteniu, že priberám aj zo vzduchu. Ale páni, neobávajte sa, každý z vás je výnimočný a na veľkosti predsa nezáleží. No vráťme sa späť k téme a poďme na to podstatné! 

Neexistuje správna odpoveď na to, ako ‎by mali džínsy sedieť. Ale správny strih je ten, ktorý vyvažuje vaše proporcie, zdôrazňuje vaše najväčšie prednosti a zakrýva vaše nedostatky. 

Dôležitá pre vás bude táto tabuľka a 5 rozmerov:

1.KROK : Ako merať?

‎Ak chcete zistiť, ako by mali vaše nohavice sedieť, začnite tým, že určíte akú veľkosť skutočne máte. Uberanie v páse, ako to zvyknem robiť ja, vám v tomto prípade nepomôže. Veľkosti džinsov a nohavíc sú založené predovšetkým na meraní pása, to je najdôležitejší údaj spomedzi všetkých, tak buďte dôsledný. Mäkký meter, ako používajú krajčíri, je najpresnejší a odporúčam použiť práve ten. Merajte navoľno!

2.KROK: Zmerajte nohavice, ktoré vám sedia najlepšie. 

Vlastníte doma nohavice, ktoré vám dobre sedia? Použite ich na meranie. Zapnite gombík a položte ich na rovnú zem, bez prekážok. Je to oveľa jednoduchšie ako merať to na sebe a ušetrí vám to množstvo času. 

3.KROK: Merania pása.

Ako prvé zmerajte pás. Z jednej strany na druhú merajte cez zadný pás. Zdvojnásobte počet, aby ste získali skutočnú veľkosť pása. Ak vám napríklad vychádza číslo 17, zdvojnásobte ho a výsledné číslo znamená obvod vášho pása. Taktiež si zmerajte svoj prirodzený pás; To je najtenšia časť tela medzi rebrami a pupkom. Ak ju chcete nájsť, môžete sa nakloniť na bok a nájsť miesto, kde sa vaše telo ohýba. Umiestnite pásik okolo pása, kým koniec neprekrýva zvyšok a zapíšte si uvedené číslo.

4.KROK: Meranie stehna.

Vravíte si čo je šírka nohy z kroku B? Tak jednoducho povedané, je to šírka stehna. Merajte v priamej línii, horizontálne od okraja nohavíc po spodnú časť rozkroku. Ide o polovicu obvodu nohy v tomto mieste.

5.KROK: Meranie celkovej dĺžky nohavíc.

Tretím rozmerom je celková dĺžka nohavíc, ktorú sa snažíme zmerať od bodu, kde nám nohavice siahajú v páse (približne vrchná časť bedrovej kosti) až po bod, kde končia pri členku z vonkajšej strany nohy.

6.KROK: Meranie od rozkroku po lem nohavíc.

Použite krajčírsky meter od rozkroku po členok. Začnite merať v hornej časti stehna dole na nohu až po vrch topánky, ktorá by mala byť okolo členkovej kosti. Toto je dĺžka vašej vnútornej nohy až po spodný lem nohavíc. Nezabudnite, že každý typ nohavíc má inú dĺžku vnútornej nohy, záleži to od sedu. Taktiež dĺžka nohavíc, nemusí byť ten správny ukazovateľ, keďže niektoré typy majú skrátený spodný lem nohavíc, čo je teraz samozrejme veľmi IN!

7.KROK: Meranie spodného lemu nohavíc.

A konečne posledné meranie! Nakoniec si odmeráme šírku spodnej časti nohy, alebo lem na nohaviciach ktoré, nám najlepšie sedia. Aj pri tomto meraní, musíme brať do úvahy, že niektoré nohavice môžu byť na spodku širšie, iné zas úplne úzučké, ktoré sa natiahnu a prispôsobia členku. 

RADA OD NÁS:

Nezabúdajte na to, že rifle sú vyrobené z materiálu, ktorý sa dokáže telu prispôsobiť. Ak máte radšej skinny rifle, ktoré sú stopercentne priliehavé, tak odporúčame objednať o číslo menšie. Ak zas obľubujete oversized rifle, tak vám odporúčame objednať o číslo väčšie. U nás nájdete obrovský sortiment a výber je už len na vás a na tom, čo preferujete vy. Fashionformen vám praje príjemný nákup a veríme, že sme vám pomohli pri vašom výbere, tých správnych nohavíc a že vám sadnú ako uliate. 

Autor článku: Lukrécia Lecáková

Influence