Atraktívny muž v štýlovom svetri – lákadlo pre ženské oči!

Atraktívny muž v štýlovom svetri – lákadlo pre ženské oči!

Dobrý sveter je jedným z najpohodlnejších druhov oblečenia, aký môžeme nosiť. Na rozdiel od iného zimného oblečenia nám ponúka bezkonkurenčné teplo. Kvalitný pánsky sveter dodáva váhu štíhlejšej postave a zároveň pomáha zakryť hrubšiu postavu. Či sa už rozhodneme pre pohodlie alebo eleganciu, nemôžeme ním nič pokaziť.
Poznáme rôzne druhy štýlov, farieb a úpletov svetrov. Poďme sa na nich spoločne pozrieť, aby ste si pri nákupe vedeli vybrať ten, ktorý Vám najviac sadne.

Klasické pánske svetre

Klasický sveter je najbežnejším štýlom svetrov, ktorý nájdete na trhu. V kombinácií s primeraným outfitom je vhodný, ako aj na voľný čas tak aj na významné udalosti. V krátkosti vždy dobre vyzerá.
V okolí krku má športový výstrih bez goliera vďaka čomu je ideálny na nosenie pod bundou alebo sakom. K tomuto svetru sa nehodí kravata z dôvodu, že by nebola výrazná ako pri svetroch s výstrihom "v".  Je vhodný k džínsom ale aj klasickým tmavým nohaviciam. V kombinácií s elegantnou obuvou vytvoríte pôvabný pánsky vzhľad.
Tento sveter je vhodný hlavne pre pánov, ktorí majú mierne sklonené plecia. Tvar svetra priťahuje zrak do hornej polovice tela a tak vytvára ilúziu štvorcového rámu.

Svetre s výstrihom V

Ako nám už názov napovedá, jedná sa o svetre, ktoré majú výstrih v tvare V. Tento štýl vedie na svetových prehliadkach už niekoľko rokov. Je vhodný na samostatné nosenie alebo pod neho môžeme navrstviť iné kúsky oblečenia. Takýto výstrih je vhodný pre viditeľný golier alebo kravatu. V kombinácii s košeľou vytvoríme elegantný dojem. Takýto všestranný sveter je potrebný v každej pánskej skrini.

Roláky

Rolák je vhodný ako aj do sychravého jesenného počasia tak aj do zimných chladných dní. Tieto pánske svetre majú lem okolo krku, ktorý ho udržuje v teple no zároveň ponúka pohodlie a vytvára elegantný dojem. Nie len že nás udržuje v teple, ale ponúka nám aj mnohostrannosť pri vytváraní outfitov na každú príležitosť! Môžeme ho skombinovať s kabátom a džínsami na bežné nosenie alebo s oblekom na formálne udalosti.
Sú vhodné najmä pre pánov s výraznými čeľusťami, pretože priťahujú pozornosť k tvári.

Kardigány 

Kardigán je typ svetra, ktorý je vhodný na každodenné nosenie. Príjemne zahrieva a Vášmu outfitu dodá jednoduchosť. Kardigány poznáme v rôznych štýloch a materiáloch, ktoré pomáhajú tvarovať Váš trup. Môžeme ho rôzne kombinovať či už s tričkom, košeľou alebo elegantným oblekom. Uvoľnený materiál vytvára neformálny, módny pánsky vzhľad.

Druhou z najdôležitejších vecí pri kúpe svetrov okrem vzhľadu je materiál, z ktorého je sveter vyrobený. Na základe rôznych typov materiálu sa na pocit môžu líšiť. Podľa typov materiálu sa svetre delia na kašmírové, vlnené, bavlnené a zmiešané.

Dominika Buksárová

Influence