ČO SI OBLIECŤ NA PRACOVNÝ POHOVOR, ABY STE ZABODOVALI?

ČO SI OBLIECŤ NA PRACOVNÝ POHOVOR, ABY STE ZABODOVALI?

Aký je najlepší odev na pracovný pohovor? Odpoveď sa bude líšiť v závislosti od typu práce a spoločnosti, u ktorej sa budete uchádzať o prácu. Vždy sa však potrebujete obliecť tak, aby ste urobili čo najlepší dojem. Oblečenie pre pohovor by sa malo vyberať naozaj premyslene. Správny outfit je dôležitý, pretože prvý úsudok, ktorý si o vás urobí anketár, bude založený na tom, ako vyzeráte a čo máte na sebe.

Vo všeobecnosti si pracovný pohovor vyžaduje, aby ste nosili profesionálne alebo obchodné oblečenie. Pre mužov to môže znamenať sako a nohavice  s košeľou alebo sveter.

Nemusí to byť úplná nuda

Do svojho oblečenia môžete zahrnúť aj niektoré moderné trendy kúsky. Mali by ste však pri výbere outfitu brať do úvahy farbu a nemali by ste mať na sebe niečo príliš jasné alebo honosné, čo by rozptýlilo manažéra. Pomocou niekoľkých základných kúskov je ľahké zostaviť štýlový, profesionálny a vkusny odev.

Samozrejme, dokonca aj v kategórii „obchodné formálne“ existuje veľké množstvo rôznych odevných kódov. Šedé sako muža so zaujímavým detailom a sveter pod ním dodáva vzhľadu modernosť a štýl, ale stále to je vhodný outfit na pohovor do práce.

Nie ste si istí, či spoločnosť, do ktorej idete na pohovor, vyžaduje formálny typ oblečenia? Nájdite zlatú strednú cestu so svetlejším vrchom a zaujímavými nohavicami.

Neutrálne farby, ako sú hnedá, čierna a námornícka, sú dobrou voľbou, pretože sa zhodujú s mnohými rôznymi farbami košieľ. Tmavomodré sako je ako závan čerstvého vzduchu a je skvelým doplnkom vášho šatníka. Môžete ho nosiť s kravatou aj bez a dá sa jednoducho kombinovať.

Ak sa budete držať týchto základných rád, váš outfit u potenciálneho zamestnávateľa určite zaboduje. Buďte trochu originálny ale nie príliš prekombinovaný. Držíme palce, aby ste získali svoju prácu snov!

Influence