Kupuješ nové slnečné okuliare? Na tieto časté chyby si dávaj pozor!

Kupuješ nové slnečné okuliare? Na tieto časté chyby si dávaj pozor!

V našom nedávnom článku o tom, ktoré doplnky majú ženy na mužoch najradšej, sme spomínali aj okuliare. Tie bez debaty patria medzi najdôležitejšie prvky outfitu, keďže dokážu výrazným spôsobom formovať tvoj image. Na jednej strane môžu z teba spraviť boha krásy, no na druhej vedia značne poškodiť tvoj štýl a spôsobiť, že budeš vyzerať doslova smiešne. Všetko je to o správnom výbere konkrétneho modelu. Na čo si pri ňom dávať pozor?

Okuliare podľa typu tváre

Mnohí muži zabúdajú pri výbere slnečných okuliarov na to, že nie všetky dizajny sa hodia na všetky typy tváre. V dnešnej dobe je ponuka rámov prakticky nekonečná. Okrem tradičných okuliarov s plastovým rámom na štýl Ray-Ban sa stretneš aj s retro okrúhlymi dizajnmi a čoraz väčšej popularite sa tešia aj oversize zrkadlovky. Ako si však vybrať model ako stvorený pre teba? Drž sa týchto pravidiel:

  • Pokiaľ máš hranatejšiu tvár, skvelou voľbou sú pilotky, oversize modely s väčším rámom a rozmernejšími sklami alebo väčšie okrúhle okuliare. Za každých okolností by si sa mal vyhnúť modelom s hranatým rámom alebo verziám s okrúhlymi sklami menších rozmerov.
  • V prípade, že máš oválnu tvár, perfektnou voľbou budú okuliare s okrúhlymi sklami. Nič však nepokazíš ani pilotkami primeraných rozmerov. Nie povedz modelom s hranatými tvarmi a oversize okuliarom, ktoré výrazne pretŕčajú cez obrysy tváre.
  • Ak ťa príroda a genetika obdarila okrúhlou tvárou, dopriať si môžeš pilotky alebo okuliare s väčším rámom, ktorý môže mať pokojne aj hranatý tvar. Naopak, vyhýbaj sa okrúhlym okuliarom.

Univerzálnym riešením sú klasické okuliare s plastovým rámom na tradičný Ray-Ban štýl, ktoré sa dajú zladiť prakticky s každým typom tváre.

S farbou to nepreháňaj

Vopred mysli na to, aby okuliare ladili so zvyškom outfitu. Čiernym, hnedým či sivým rámom, či už plastovým alebo kovovým, nikdy nič nepokazíš. Ak si však kúpiš extravagantné okuliare s oranžovým rámom, budeš mať vážny problém zladiť ich s akýmkoľvek oblečením. Nehovoriac o tom, že v mnohých prípadoch možno budeš vyzerať ako šašo. Radšej preto uprednostni decentný štýl a s farbami neexperimentuj.

Mysli na ochranu

Okuliare nie sú len štýlovým doplnkom, ale naviac chránia tvoj zrak pred zradným UV žiarením. Pri kúpe si daj preto záležať na tom, aby bol daný model vybavený UV400 filtrom, ktorý spoľahlivo ochráni oči.

Kvalita za primeranú cenu

Slnečné okuliare sa dajú pomerne ľahko poškodiť. Aby si zbytočne neriskoval stovky eur, pokojne si kúp aj lacnejšie, avšak kvalitné slnečné okuliare, ktoré vyzerajú moderne a štýlovo. Presne také zoženieš v našej ponuke. Svojím tvarom jednotlivé modely kopírujú najnovšie trendy, vyrobené sú z kvalitných materiálov a disponujú aj UV400 ochranou. No čo je hlavné, nezruinujú ťa cenou a ak ich náhodou niekde prisadneš a zlomíš, nebude ťa to tak mrzieť.

Tak čo, si pripravený zažiariť modernými slnečnými okuliarmi a povýšiť svoj image na nový level?

Influence