Vyberte si nadčasovú parku a zostaňte v teple

Vyberte si nadčasovú parku a zostaňte v teple

Parka je jedným z najbežnejších typov vrchného odevu medzi mladšími aj staršími. V móde je však s menšími obmenami už niekoľko desaťročí. Najprv bola vojenským odevom, po druhej svetovej vojne si našla svoje miesto aj v šatníku obyčajných ľudí. A prečo je taká obľúbená? Je to jednoduché: tento kúsok vo vašom šatníku kombinuje pohodlie a štýl a dá sa kombinovať s rôznymi odevmi.

 

Ako vznikla parka?

Moderná parka pochádza z typu oblečenia noseného armádou v 50. Rokoch. Už si si niekedy všimol, že niektoré parky majú rozdelenú zadnú časť?  Chvosty týchto kabátov boli oveľa dlhšie, aby si ich mohli vojaci oviazať okolo členkov a zostať dlhšie v teple. Moderný dizajn parky bol vyvinutý v 50. rokoch po druhej svetovej vojne. Nový model bol určený najmä pre pilotov. Bola to parka s oranžovou podšívkou a jej kapucňa bola lemovaná kožušinou.

Od roku 1960 sa parka rozšírila v Anglicku ako bežné oblečenie a stala sa veľmi obľúbeným odevom medzi mládežou aj dospelými, mužmi aj ženami. Od roku 2000 sú tieto bundy veľmi aktívne a žiadané najmä vďaka svojmu štýlovému dizajnu, ktorý sa snúbi s absolútnym komfortom a funkčnosťou.

Parka vás zahreje a zároveň v nej zahviezdite

Dnes už vidíte parky všade naokolo, avšak so skvelým dizajnom a kvalitným prevedením môžete byť vždy originál. V našej ponuke nájdete teplé zimné bundy s príjemnou kožušinou, ktoré podčiarknu každý zimný outfit. Dvojité zapínanie zabezpečí maximálnu ochranu pred chladom a lákavé farebné prevedenie zaručí, že nestratíte svoj štýl.

Ak hľadáte parku odolnú voči vode a vetru, parku s teplou kožušinou, parku s moderným vzorom, parku, ktorá ulahodí vašej postave a má všetky vychytávky, ktoré od zimnej bundy očakávate, v našej ponuke si nájdete určite to pravé orechové pre túto zimnú sezónu!

Influence